Poradnik

Co najczęściej uczula psa?

Co najczęściej uczula psa?Świąd, uporczywe drapanie, wysypka – to mogą być objawy alergii pokarmowej, kontaktowej, pchlego zapalenia skóry, a nawet alergii wziewnej. Aby skutecznie pomóc swojemu psu, najpierw rozpoznaj, co go uczula. To może być karma, gotowe przysmaki, pchle odchody, a nawet nowa obroża przeciwpchelna. Sprawdź, co uczula Twojego psa i zadbaj o to, aby więcej nie musiał zmagać się z uciążliwymi objawami alergii.  

Przeczytaj więcej

Czy koty mają alergię? I na co?

Czy koty mają alergię? I na co?Kot, podobnie jak człowiek i każde inne zwierzę, może mieć alergię. Najczęściej spowodowana jest ona tym, co znajduje się w kociej misce. Mięso wołowe i drobiowe, ryby, mleko – te i wiele innych pokarmów mogą uczulać Twojego mruczka. Koty cierpią też na alergiczne pchle zapalenie skóry, mogą również mieć atopię. Sprawdź, na co może być uczulony Twój czworonożny przyjaciel. 

Przeczytaj więcej

Jak rozpoznać, że pies ma alergię?

Jak rozpoznać, że pies ma alergię?Twój ukochany psiak nagle zaczął się drapać? Na skórze ma rumień, a może nawet ropne krostki? To może być alergia! Dotyka ona coraz więcej czworonogów – jest reakcją na niektóre białka spożywcze, a także pyłki roślin, roztocza kurzu domowego i inne alergeny. Choć alergia pozostaje na całe życia, Twój psiak wciąż może być radosny i beztroski – sprawdź, jakie kosmetyk
Przeczytaj więcej
pixel