Poradnik

Podpaski bez chloru i chemii? To możliwe!

Tradycyjne podpaski i tampony, poddawane wybielaniu przy pomocy chloru, często są przyczyną nawracającego podrażnienia i infekcji intymnych. Rozwiązaniem tego problemu, są naturalne podpaski. Produkty te stanowią doskonałą alternatywę dla wcześniej używanych artykułów higienicznych.
Przeczytaj więcej

Kubeczek menstruacyjny? Czy to bezpieczne?

Kubeczki menstruacyjne to produkty, które cieszą się coraz większą popularnością, głównie z powodu wygody ich użytkowania. Nowoczesny kubeczek menstruacyjny służy do zbierania wydzielin i krwi z pochwy. Produkt ten, w przeciwieństwie do podpasek i tamponów, jest rozwiązaniem ekologicznym. Jego stosowanie nie wiąże się z produkcją odpadów.
Przeczytaj więcej

Tabletki do zmywarki? Ja wybieram ekologiczne!

Stosowanie tradycyjnych preparatów, przeznaczonych do zmywarek domowych, wiąże się z degradacją środowiska naturalnego. Zdarza się także, że tabletki do zmywarek nie ulegają całkowitemu rozpuszczeniu, pozostawiając na powierzchni talerzy, sztućców i szklanek, nieestetycznie wyglądający osad, który po dostaniu się do żołądka, może powodować przykre dolegliwości w postaci jego nieżytu.
Przeczytaj więcej
pixel