Kubeczki menstruacyjne

ilość znalezionych towarów: 18

Dobrą alternatywą dla tamponów i podpasekkubeczki menstruacyjne. Ich główną zaletą jest wielorazowość, dlatego często zastępują tradycyjne środki higieniczne. Wystarczy je wysterylizować we wrzątku przez kilka minut. Są wykonywane z tworzywa medycznego (silikonu medycznego), więc mogą być bezpiecznie stosowane również przez alergików. Warto jednak zdecydować się na certyfikowane kubeczki menstruacyjne. Są one bezzapachowe, nie zawierają sztucznych barwników i wybielaczy. Nie powodują podrażnień ani reakcji alergicznych.

W zależności od producenta oraz budowy ciała należy dobrać odpowiedni produkt. OrganiCup proponuje rozmiar A dla kobiet, które nie rodziły lub rodziły poprzez cesarskie cięcie, oraz rozmiar B, dla pań, które już rodziły naturalnie. Masmi to kubeczki w rozmiarach S, M i L.

Kubeczki menstruacyjne zapewniają ochronę przez 12 godzin i mają pojemność 25 ml (przeciętny tampon wchłania ok. 6 ml wydzieliny). Używając ich nie trzeba rezygnować z normalnej aktywności – biegania, pływania czy innego sportu. Pierwsza aplikacja może powodować pewną niepewność, ale już po kilku użyciach nie wrócisz już do starych środków higienicznych.

pixel