Naturalne szampony do włosów - jakie warto wybrać?

2020-10-08

Jakie substancje uczulają w tradycyjnych szamponach do włosów?

Nieodpowiednio dobrane szampony do włosów, mogą przyczyniać się do powstawania podrażnień. Produkty te często zawierają w swoim składzie wiele agresywnie działających związków chemicznych. Jednym z nich jest betaina kokamidopropylowa, w skrócie CAPB. Ta substancja myjąca, dzięki której wytwarza się obfita piana. Może ona powodować wystąpienie silnych uczuleń, szczególnie u osób z bardzo wrażliwą skórą głowy. W składzie szamponów do włosów, występuje także kombinacja SLS/ SLES, a także innych konserwantów, stabilizatorów konsystencji, barwników syntetycznych, czy drażniących skórę głowy środków perfumujących.

Sposób na podrażnienia, wynikające z używania nieodpowiednich szamponów

Pierwszymi objawami uczuleń na szampony do włosów są zmiana wyglądu i kondycji pasm. Po umyciu włosy mogą  być sztywne, łamliwe, suche a także skłonne do wypadania. Oprócz tego nieodpowiednio dobrany szampon może spowodować pojawienie się świądu i suchej, łuszczącej się skóry głowy. Silne podrażnienie tej części ciała, wymaga zastosowania odpowiednik produktów. Rozwiązaniem są naturalne szampony do włosów. Powinny być dobierane do rodzaju pasm. To wysokiej jakości produkty pielęgnacyjne, których można używać codziennie, bez obawy o pojawienie się jakichkolwiek alergii kontaktowych. Szampony ekologiczne mają starannie skomponowany skład, który pozytywnie wpływa na wygląd i kondycję włosów, a także skóry głowy. Warto dodać, że naturalne szampony do włosów opinie mają bardzo pozytywne, ponieważ produkty te zostały poddane licznym testom laboratoryjnym.

Dobry szampon do włosów osłabionych o naturalnym składzie

Dużym zainteresowaniem klientów cieszy się naturalny szampon do włosów wypadających. To kosmetyk o działaniu regenerującym, przeznaczony dla skóry wrażliwej. Produkt ten jest ratunkiem dla włosów silnie osłabionych i uwrażliwionych z powodu agresywnych zabiegów fryzjerskich, w postaci koloryzacji lub trwałej ondulacji. Godnym polecenia może być kosmetyk marki John Masters Organics Szampon do włosów wypadających i osłabionych. Produkt ten odżywia cebulki włosowe i dodaje pasom objętości. Kompleks witamin przywraca skórze głowy naturalne nawilżenie i zapobiega przeznaskórkowej utracie wody. Produkt ten nie narusza bariery lipidowej skóry i wspomaga jej naturalną odnowę.

Walka z łupieżem przy pomocy naturalnego szamponu

Coraz więcej osoby cierpi z powodu chorób skóry głowy. Problemy z łupieżem, mogą być spowodowane różnymi przyczynami. Jednym z nich jest zakażenie grzybicze. Stosowanie drażniących środków chemicznych tylko zaostrza podrażnienie skóry o takim podłożu. Dlatego warto zastosowywać naturalny szampon do włosów bez chemii. Pomoże zlikwidować przyczyny tej kłopotliwej dolegliwości, a jednocześnie przywróci pasmom ich utracony blask. Dobry szampon przeciwłupieżowy naturalny, likwiduje zakażenie grzybicze i nadmierną ilość wydzielanego sebum. Produktem przeznaczonym do częstego stosowania w takiej sytuacji, jest Odylique Szampon z drzewa herbacianego i ziół.  Wyrób ten działa tonizująco i wygładzająco na skórę głowy oraz wspomaga regenerację jej mikrouszkodzeń.

Jak zregenerować włosy po zabiegu koloryzacji, przy pomocy naturalnego szamponu?

Stosowanie szamponów o naturalnym składzie, wspomaga również szybszą i efektywniejszą regenerację włosów po zabiegach koloryzacyjnych i tych, które ingerują w strukturę włosów. Duże znaczenie ma skład chemiczny tych produktów, ponieważ powinien on zawierać kompleks witamin i związków mineralnych, kluczowych do odbudowy pasm i skóry głowy. Wydajny i naturalny szampon do włosów farbowanych nie tylko przedłuża efekt farbowania, ale również zapobiega negatywnym konsekwencjom tego zabiegu, do który należy m.in. podrażnienie skóry głowy. Godnym polecenia jest produkt marki Bioturm Szampon do włosów farbowanych w odcieniach czerwieni, do włosów ciemnych lub blond, który doskonale podkreśli uzyskany w salonie fryzjerskim kolor pasm, a jednocześnie zadba o maksymalne nawilżenie skóry głowy.       


Bezpieczne kosmetyki w supercenach!

Pokaż więcej wpisów z Październik 2020
pixel