Poradnik

Masz alergię na substancje zapachowe? Na co zwrócić uwagę?

 Odkryłaś, że nadwrażliwe reagowanie na pewnego rodzaju substancje to nie zwyczajna niedogodność, tylko zdiagnozowana alergia? Nie zamartwiaj się. Nie Ty jedna się z tym borykasz. Podejmij starania i konkretnie określ rodzaj uczulającego Cię składnika. Jeśli źródłem problemu są substancje zapachowe, to warto poznać, które konkretnie, by unikać ich w składzie zakupowanych perfum, kosmetyków czy detergentów.
Przeczytaj więcej

Pokój małego alergika. Jak bezpiecznie urządzić?

Pokój małego alergika. Jak bezpiecznie urządzić?

Alergeny w domu nie są niczym zaskakującym. Nawet utrzymywanie starannej czystości nie daje gwarancji ich całkowitego pozbycia się z otoczenia - tym bardziej, że przynosimy je z zewnątrz, na przykład na butach. Jeżeli Twoje dziecko ma alergię, powinnaś jednak dopełnić wszelkich starań, aby mieszkanie, a szczególnie pokój malucha, były urządzone w sposób mało sprzyjający alergenom.

 


Przeczytaj więcej

Alergia na sierść zwierząt. Jak sobie z tym poradzić?

Twierdzisz, że jesteś alergikiem? To zdecydowanie za mało informacji. Rodzajów tej dolegliwości mamy wiele. Ważne, byś wiedziała, który typ charakteryzuje Ciebie. Jeśli uczula Cię sierść zwierząt, może to bardzo wpłynąć na Twoje dotychczasowe życie, zmobilizować Cię do pozbycia się ich z otoczenia. Jak w takiej sytuacji powinien funkcjonować dom, w którym mieszkasz?
Przeczytaj więcej
pixel