Alergia u Dzieci

Jakie kosmetyki powinny znaleźć się w wyprawce noworodka?

Jakie kosmetyki powinny znaleźć się w wyprawce noworodka?Twoja rodzina właśnie powiększyła swój skład o nowego członka? Zostałaś mamą? Szczęśliwy czas! By jednak był on w pełni satysfakcjonujący dla Ciebie i dziecka, powinnaś zadbać o optymalne przygotowanie wyprawki dla Twojego malucha! Jak to zrobić? O co zadbać? Co koniecznie musi znaleźć się pod ręką w tym czasie?
Przeczytaj więcej

Czym jest alergia krzyżowa? Czy można jej uniknąć?

Czym jest alergia krzyżowa? Czy można jej uniknąć?O alergii krzyżowej można mówić, jeśli u osoby uczulonej na jeden alergen występuje reakcja uczuleniowa po ekspozycji na inny alergen – zwykle podobny do pierwszego pod kątem budowy lub należący do tej samej grupy alergenów. Jeśli zauważysz, że do objawów alergii pokarmowej dołączają objawy alergii wziewnej lub kontaktowej, warto zgłosić się do lekarza, który ustali, czy nie doszło do reakcji krzyżowej między czynnikami uczulającymi. 


Przeczytaj więcej

Wstrząs anafilaktyczny - jakie sa objawy i sposoby postępowania przy anafilaksji

Co to jest wstrząs anafilaktyczny? Wstrząs ten, inaczej zwany anafilaksją, to zagrażająca życiu reakcja nadwrażliwości organizmu na dany czynnik, np. alergen pokarmowy. W przypadku anafilaksji charakterystyczne jest szybkie pojawienie się symptomów. Jakie są objawy wstrząsu i najczęstsze powody jego wystąpienia?
Przeczytaj więcej
pixel