Makijaż i alergia

Co najczęściej uczula w kosmetykach do makijażu?

Co najczęściej uczula w kosmetykach do makijażu?Wrażliwa skóra najczęściej reaguje uczuleniem na substancje sztuczne i chemiczne, których pełno w dostępnych na rynku kosmetykach do makijażu. Alergię mogą jednak wywoływać także składniki zupełnie naturalne, np. wosk pszczeli. Jeśli Twoja skóra reaguje zaczerwienieniem i wysypką, a oczy łzawią, wybieraj kosmetyki hipoalergiczne – kieruj się w tym względzie jakością produktów i koniecznie czytaj ich skład.  

Przeczytaj więcej

Makijaż hipoalergiczny? Czy to możliwe?

Makijaż hipoalergiczny? Czy to możliwe?Skóra skłonna do uczuleń reaguje swędzeniem, zaczerwienieniem i innymi przykrymi objawami nie tylko na obecne w kosmetykach substancje chemiczne, ale też te zupełnie naturalne. Z pomocą przybywają kosmetyki hipoalergiczne – można z ich pomocą wykonać pełny makijaż, na co dzień i na szczególne okazje. Wybierając produkty, kieruj się przede wszystkim jakością, czytaj skład i wybieraj sprawdzone marki.

Przeczytaj więcej

Peeling - czy jest bezpieczny? Kwasy AHA - czy mogą uczulać?

Alergia na dobre zagościła w Twoim życiu. Myślisz, że już nic nie będzie jak dawniej... że na zawsze dolegliwości z nią związane negatywnie wpłyną na Twoje życie. Zatrzymaj w sobie takie myśli! Owszem, pewnych niedogodności nie da się uniknąć, jednak spokojnie da się z nimi żyć. Wystarczy tylko poznać tajniki postępowania w przypadku zmagania się z alergią, by móc zminimalizować jej negatywny wpływ. Dotyczy Cię uczulenie na kwasy AHA? Zamiast wpadać w panikę, dowiedz się, z czym tak naprawdę masz do czynienia!

 

Przeczytaj więcej
pixel