Poradnik

Mydło, żel, płyn, mleczko, pianka, woda micelarna, chusteczka...? - subiektywny ranking produktów do oczyszczania twarzy

Mydło, żel, płyn, mleczko, pianka, woda micelarna, chusteczka...? - subiektywny ranking produktów do oczyszczania twarzyPrzez parę lat, z racji wykonywanego zawodu, pełny, ciężki makijaż towarzyszył mi od godzin porannych, przez cały dzień, do późnego wieczora, a w zasadzie to do wczesnej nocy. Był mocno przerysowany, nawet lekko teatralny. Tak zwany efekt dramatyczny - interpretacja dowolna.  „Mus to mus” – taki był wymóg pracodawcy. W pomieszczeniu przez cały rok towarzyszyła mi klimatyzacja i jedynie sztuczne oświetlenie. By zachować skórę w przyzwoitej kondycji, konieczna stała się solidna pielęgnacja, a ta składa się z trzech podstawowych kroków: oczyszczanie, tonizowanie i odżywianie.
Przeczytaj więcej

Czy kolorowe tkaniny mogą być bezpieczne? Co gwarantuje certyfikat Oeko – Tex Standard?

Czy kolorowe tkaniny mogą być bezpieczne? Co gwarantuje certyfikat Oeko – Tex Standard?

Zdarza się, że barwniki do ubrań powodują reakcję alergiczną u osoby, która jest na nie nadwrażliwa. Jeśli i Twoja skóra jest na tyle delikatna, że źle znosi kontakt z farbowaną odzieżą lub masz dziecko i chcesz być pewna, że kolorowe ubranka są dla niego bezpieczne, musisz zachować środki ostrożności. Przeczytaj kilka słów na ten temat. 


Przeczytaj więcej

Wstrząs anafilaktyczny - jakie sa objawy i sposoby postępowania przy anafilaksji

Co to jest wstrząs anafilaktyczny? Wstrząs ten, inaczej zwany anafilaksją, to zagrażająca życiu reakcja nadwrażliwości organizmu na dany czynnik, np. alergen pokarmowy. W przypadku anafilaksji charakterystyczne jest szybkie pojawienie się symptomów. Jakie są objawy wstrząsu i najczęstsze powody jego wystąpienia?
Przeczytaj więcej
12
pixel