Poradnik

Silikon - czy może być alergenem? Jak uniknąć niebezpieczeństwa?

Niepokoisz się zaobserwowanymi u siebie symptomami mogącymi świadczyć o towarzyszącej Ci alergii? Ważne, byś uważnie się im przyjrzała, rozeznała cykliczność i regularność ich występowania, i próbowała powiązać z produktami, po których owe uczuleniowe reakcje mogą wystąpić. Źródła szukaj w produktach chemicznych, kosmetykach, żywności. Mogą także uczulać mniej oczywiste elementy Twojego otoczenia. Jeśli jesteś przypadkiem, który źle reaguje na silikon, to poczuj się wyjątkowo! Takie przypadki zdarzają się niezwykle rzadko!
Przeczytaj więcej

Alergia na metale w paskach, biżuterii? Tak to możliwe...?

Alergia na metale w paskach, biżuterii? Tak to możliwe...?Alergików wśród nas wielu. Jeśli należysz do tej grupy, nie wpadaj w panikę, tylko zapoznaj się z podstawowymi regułami, które w wielu przypadkach dyktują sposób, w jaki należy postępować w codziennych sytuacjach. Grunt to posiąść wiedzę na ten temat, rozpoznać uczulające Cię substancje, żeby następnie móc ich unikać. Alergie na metale zdarza się stosunkowo często. Jak oswoić tę dolegliwość Twoim życiu? Na co uważać w domu?
Przeczytaj więcej

Uczulenie na słońce - przyczyny, objawy i sposoby leczenia alergii słonecznej

Nierzadko w okresie letnim słyszymy jak ktoś się skarży, że jest uczulony na słońce. Czy to w ogóle możliwe? A może mylnie używamy tego pojęcia zamiast bardziej właściwego w tym przypadku sformułowania - alergii słonecznej? Jakkolwiek nazewniczo to doprecyzujemy, pozostaje sam fakt odczuwanych dolegliwości spowodowanych nadmiernym przebywaniem w silnie nasłonecznionych miejscach. Gdzie znajdują one swoje źródło? Jak się objawiają? I co najważniejsze - co z tym robić, kiedy to nam przyjdzie się z tym zmierzyć?

Przeczytaj więcej
12
pixel