Alergia i zwierzęta

Czy koty mają alergię? I na co?

Czy koty mają alergię? I na co?Kot, podobnie jak człowiek i każde inne zwierzę, może mieć alergię. Najczęściej spowodowana jest ona tym, co znajduje się w kociej misce. Mięso wołowe i drobiowe, ryby, mleko – te i wiele innych pokarmów mogą uczulać Twojego mruczka. Koty cierpią też na alergiczne pchle zapalenie skóry, mogą również mieć atopię. Sprawdź, na co może być uczulony Twój czworonożny przyjaciel. 

Przeczytaj więcej

Jak rozpoznać, że pies ma alergię?

Jak rozpoznać, że pies ma alergię?Twój ukochany psiak nagle zaczął się drapać? Na skórze ma rumień, a może nawet ropne krostki? To może być alergia! Dotyka ona coraz więcej czworonogów – jest reakcją na niektóre białka spożywcze, a także pyłki roślin, roztocza kurzu domowego i inne alergeny. Choć alergia pozostaje na całe życia, Twój psiak wciąż może być radosny i beztroski – sprawdź, jakie kosmetyk
Przeczytaj więcej

Alergik marzy o psie. Czy są hipoalergiczne zwierzęta?

Na czym polega "alergia na psa"? Jaka rasa psa będzie idealna dla alergika? Jeśli marzysz o pupilu, przed podjęciem decyzji musisz poznać kilka podstawowych informacji na ten temat. Zastanów się też, czy może zamiast psa nie lepiej się zdecydować na innego zwierzaka, w pełni przyjaznego dla osób skłonnych do uczuleń. 
Przeczytaj więcej
12
pixel