Poradnik

Masz alergię na konserwanty? Czego należy unikać?

Obserwujesz u siebie nadwrażliwość w reagowaniu na jedzenie i nie wiesz, czego właściwie ona dotyczy? Warto przeprowadzić diagnostykę w tym zakresie. Niekiedy przeprowadzenie testów doprowadzi do wniosku, że uczulają Cię substancje konserwujące, znajdujące się np. w jedzeniu. Niełatwe wyzwanie przed Tobą. Konieczne będzie nazwanie ich po imieniu, a w następstwie restrykcyjne unikanie!
Przeczytaj więcej

Jak dbać o dłonie? Porady nie tylko dla alergika

Jak dbać o dłonie? Porady nie tylko dla alergikaDłonie, to jedna z najbardziej eksploatowanych części ciała, będąca na dodatek naszą wizytówką, a niejednokrotnie środkiem wyrazu w czasie rozmowy. Jeżeli nie chcemy okazywać nonszalancji i stale trzymać rąk w kieszeniach lub nosić rękawiczek przez cały rok na okrągło, warto o nie zadbać i poświęcić im trochę czasu.
Przeczytaj więcej

Alergię na barwniki odzieżowe? Jak kupować ubrania?

Alergię na barwniki odzieżowe? Jak kupować ubrania?Alergię na barwniki odzieżowe? Jak kupować ubrania, aby uniknąć reakcji alergicznych?
Alergików wśród nas wielu. Współczesne czasy nie czynią z uczulenia wielkiego dramatu poprzez stopniowe upowszechnianie tej dolegliwości. Jeśli i Ciebie ona dotyczy, to warto byś posiadła wiedzę na jej temat. W polu Twoich zainteresowań powinny znaleźć się zarówno przyczyny - choć one są najtrudniejsze do zidentyfikowania - jak i objawy występowania atopii oraz sposoby radzenia sobie z nimi. Warto precyzyjnie określić winowajcę, a dzięki temu poprawić jakość swojego przyszłego życia!
Przeczytaj więcej
pixel