Jak wybrać pastę do zębów, naturalną, z fluorem, czy bez fluoru?

2020-10-30

Dbanie o higienę jamy ustnej przy pomocy past do zębów

  Jednym z rekomendowanych preparatów jest ekologiczna pasta do zębów. Produkt ten może być stosowany nawet przez osoby nietolerujące fluoru. To wyrób przeznaczony dla osób dorosłych, który przyda się w trakcie codziennego mycia zębów i języka. Naturalna pasta do zębów jest skomponowana z ekologicznych składników. To produkt, który łagodzi podrażnienia i pojawiające się stany zapalne dziąseł. Wyrobem godnym polecenia jest Urtekram Pasta do zębów bez fluoru aloesowa. Może ona być stosowana nawet w przypadku silnej nadwrażliwości szyjek zębowych.

Czym wyróżnia się ekologiczna pasta do zębów?

Mycie zębów odpowiednio dobranymi produktami, należy zacząć już w okresie dzieciństwa. Naturalna pasta do zębów dla dzieci jest produktem, który może być wzbogacony ksylitolem. Dzięki temu posiada ona bardzo przyjemny smak, zachęcający do regularnego sięgania po ten wyrób. Produktem stworzonym dla najmłodszych jest Jack N'Jill Naturalna Pasta do zębów bez fluoru organiczna borówka i Xylitol, 50g. Ten atestowany i certyfikowany produkt, gwarantuje skuteczne oczyszczenie jamy ustnej z resztek pokarmów i bakterii. Ta pasta do zębów naturalna nie zawiera żadnych, szkodliwych dla zdrowia substancji słodzących. Wielu rodziców zastanawia się, czy pasta do zębów z fluorem dla dzieci, nie spowoduje uszkodzenia delikatnego szkliwa. Zdaniem wielu stomatologów jest to mit. Odpowiednio dobrana pasta do zębów z fluorem i wapniem, może być bez problemu stosowana u dzieci do 6 roku życia. Warto pamiętać, że pasta do zębów z fluorem, zawierająca ekologiczne składniki, powinna być nakładana na szczoteczkę w ilości nie większej niż ziarenko groszku.

Czy stosowanie past z fluorem jest szkodliwe?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie pasta do zębów z fluorem czy bez. Wśród uczestników dyskusji, poświęconych dbaniu o zdrowie i higienę jamy ustnej, dochodzi do sporów. Wielu internautów poszukuje odpowiedzi na pytanie - pasta do zębów z fluorem czy szkodzi? Dodatek tego pierwiastka wzbudza również kontrowersje w przypadku stosowania tego typu wyrobów przez kobiety w ciąży i osoby z nadwrażliwością szyjek zębowych. Okazuje się, że ekologiczna pasta do zębów z fluorem w ciąży, nie powoduje żadnych dolegliwości ze strony śluzówki jamy ustnej. Kobiety, oczekujące narodzin swojego dziecka, powinny wybierać naturalne pasty do zębów. W przypadku  nadwrażliwości szyjek zębowych, doskonałym rozwiązaniem jest codzienne szczotkowanie przy pomocy wyrobu Lavera Naturalna pasta do zębów wrażliwych z bio-rumiankiem i fluorem 75 ml. Produkt ten jest polecany nawet kobietom w ciąży. To pasta, przeznaczona do codziennego użytku. Ta naturalna pasta do zębów delikatnie odświeża oddech. Produkt ten nie jest wzbogacony triklosanem, parabenami i sztucznymi konserwantami.

Naturalna pasta do zębów z efektem wybielania

Regularne szczotkowanie zębów przy pomocy odpowiednio dobranych preparatów, może uchronić je przed atakiem próchnicy. Naturalna pasta do zębów, może zapobiegać także pojawianiu się paradontozy i innych problemów. Osoby, które borykają się z przebarwieniami szkliwa, mogą sięgnąć po produkt, jakim jest naturalna pasta do zębów wybielająca. W przeciwieństwie do agresywnie działających wyrobów, pasta ta delikatnie usuwa płytkę nazębną, osad, nieświeży oddech, przebarwienia i niewielkie zmiany próchnicze. Osoby, które poszukują dobrej jakości past bez fluoru, powinny wybrać produkty ekologiczne. Naturalna pasta do zębów bez fluoru, rewelacyjnie oczyści i zadba o zdrowie zębów oraz dziąseł. Powinna ona być wzbogacona substancjami czyszczącymi pochodzenia mineralnego. Dużą popularnością cieszy się Logodent Mineralna pasta do zębów bez fluoru z wapniem 75 ml. Produkt ten nie zawiera syntetycznych barwników, środków zapachowych i konserwantów. Chroni on zęby przed powstawaniem płytki próchniczej i kamienia. To pasta do zębów bez fluoru, dostępna w ekonomicznym opakowaniu, które starcza na wiele użyć.

 

 

Pokaż więcej wpisów z Październik 2020
pixel