Parabeny

SLS i parabeny, czy naprawdę są takie niebezpieczne?

SLS i parabeny to dwie z grupy substancji chemicznych, które są powszechnie stosowane w kosmetykach i innych produktach codziennego użytku.


Przeczytaj więcej

PG i PPG - co znaczą tajemnicze skróty? Czy są zagrożeniem dla Twojego organizmu?

Zauważyłaś u siebie niepokojące znamiona mogące świadczyć o występującej alergii na jakiś produkt? Zainteresuj się tym zagadnieniem i przeprowadź diagnostykę. Pomocne będzie przeprowadzenie niezbędnych testów w tym zakresie. Niekoniecznie u alergologa. Czytaj składy kosmetyków i produktów, które używasz, testuj je ostrożnie, pojedynczo i obserwuj reakcje swojego organizmu. Pozwoli Ci to na określenie, w czym tkwi problem i co może być powodem nadwrażliwości. Podejrzewasz tajemnicze PG i PPG?
Przeczytaj więcej

Masz alergię na Propylene Glicol? Na co zwrócić uwagę w domu? Co należy wymienić? Czego unikać?

Zauważyłaś u siebie niepokojące znamiona mogące świadczyć o występującej alergii na jakiś produkt? Zainteresuj się tym zagadnieniem i przeprowadź diagnostykę. Pomocne będzie przeprowadzenie niezbędnych testów w tym zakresie. Pozwolą Ci na określenie, w czym właściwie tkwi problem i co możesz zrobić, by ułatwić sobie życie z taką nadwrażliwością. Źródłem dolegliwości Propylene Glicol? Pochyl się nad używanymi przez siebie kosmetykami!
Przeczytaj więcej
12
pixel