Parabeny

PG i PPG - co znaczą tajemnicze skróty? Czy są zagrożeniem dla Twojego organizmu?

Zauważyłaś u siebie niepokojące znamiona mogące świadczyć o występującej alergii na jakiś produkt? Zainteresuj się tym zagadnieniem i przeprowadź diagnostykę. Pomocne będzie przeprowadzenie niezbędnych testów w tym zakresie. Niekoniecznie u alergologa. Czytaj składy kosmetyków i produktów, które używasz, testuj je ostrożnie, pojedynczo i obserwuj reakcje swojego organizmu. Pozwoli Ci to na określenie, w czym tkwi problem i co może być powodem nadwrażliwości. Podejrzewasz tajemnicze PG i PPG?
Przeczytaj więcej

Masz alergię na Propylene Glicol? Na co zwrócić uwagę w domu? Co należy wymienić? Czego unikać?

Zauważyłaś u siebie niepokojące znamiona mogące świadczyć o występującej alergii na jakiś produkt? Zainteresuj się tym zagadnieniem i przeprowadź diagnostykę. Pomocne będzie przeprowadzenie niezbędnych testów w tym zakresie. Pozwolą Ci na określenie, w czym właściwie tkwi problem i co możesz zrobić, by ułatwić sobie życie z taką nadwrażliwością. Źródłem dolegliwości Propylene Glicol? Pochyl się nad używanymi przez siebie kosmetykami!
Przeczytaj więcej

Jak czytać etykiety kosmetyków? Na co zwracać uwagę..?

Jak czytać etykiety kosmetyków? Na co zwracać uwagę..?

Zdiagnozowana alergia wymusza wprowadzenie zmian w Twoim życiu. Od tej pory towarzyszyć Ci będzie może czasem przesadna dbałość o czystość w domu, ale także wzmożona ostrożność przy doborze detergentów czy kosmetyków. Czeka Cię nauka i zapamiętanie substancji, które mogą uczulająco zadziałać na organizm. Ale zrobisz to chętnie - bo to dla Twojego dobra!

 

Przeczytaj więcej
12
pixel