Kubeczek menstruacyjny? Czy to bezpieczne?

2020-10-30

Jakie zalety ma kubeczek menstruacyjny? 

 

Silikonowy kubeczek menstruacyjny jest dostępny w wielu rozmiarach. Odpowiednio dobrany, zapewnia 100% ochronę w czasie miesiączki. Zastosowany w produkcji tego wyrobu silikon, to materiał bardzo elastyczny o idealnie gładkiej powierzchni. Na wielu forach internetowych, pojawia się pytanie kubeczek menstruacyjny jaki rozmiar wybrać, aby zapewnić sobie doskonałą ochronę w czasie krwawienia miesiączkowego. Warto pamiętać, że podobnie jak inne środki higieniczne, używane w trakcie krwawienia miesiączkowego, kubeczek menstruacyjny, powinien być dobrany do obfitości, pojawiającej się wydzieliny i szerokości pochwy.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar kubeczka menstruacyjnego?

Kubek menstruacyjny jest dostępny w czterech rozmiarach od S do XL. Najmniejszy z nich został zaprojektowany dla kobiet, które dotąd nie współżyły seksualnie lub nie rodziły. Rozmiar M, polecany jest kobietom po przebytym porodzie, niemającym obfitych krwawień. Rozmiary L i XL, zostały zaprojektowane specjalnie dla tych pań, które rodziły i posiadają obfite krwawienia miesiączkowe. Pierwszy kubeczek menstruacyjny, który ma zastąpić używane dotąd jednorazowe środki higieniczne, powinien być wykonany wyłącznie z atestowanych i certyfikowanych materiałów. Doskonałą alternatywą dla tradycyjnych środków higienicznych, używanych w czasie menstruacji jest kubeczek firmy OrganicCup. To produkt w wersji mini, wykonany z silikonu medycznego. OrganiCup Kubeczek menstruacyjny rozmiar Mini, nie posiada żadnego zapachu ani dodatku wybielaczy, czy barwników. To wyrób wolny od jakichkolwiek toksycznych substancji chemicznych. Ten praktyczny w użyciu produkt, zbiera krew zamiast ją wchłaniać, co jest doskonałym rozwiązaniem dla tych kobiet, które po menstruacji, cierpią na różnego rodzaju podrażnienia okolic intymnych.

Kubeczek menstruacyjny na bardzo obfite krwawienia miesiączkowe

Wytrzymały i bezpieczny dla zdrowia kubeczek menstruacyjny - opinie ma bardzo pozytywne, ponieważ produkt ten nie ogranicza w żaden sposób codziennej aktywności fizycznej. Wyrób ten, odpowiednio umieszczony w pochwie, umożliwia swobodne bieganie i pływanie. Ekologiczny kubeczek menstruacyjny jest produktem wielokrotnego użytku. To rozwiązanie, pozwalające na zaoszczędzenie środków finansowych, przeznaczonych na comiesięczny zakup tradycyjnych podpasek, czy tamponów. Wiele kobiet zastanawia się, czy kubeczek menstruacyjny jest w stanie zapewnić maksymalną ochronę, nawet w czasie bardzo obfitego krwawienia. Rozwiązaniem może być Masmi Kubeczek menstruacyjny rozmiar L. To produkt przeznaczony dla kobiet, które pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo, mimo bardzo silnego krwawienia, trwającego nawet przez kilka dni z rzędu.

 

Jak aplikować i oczyszczać posiadany kubeczek menstruacyjny?

Osoby zdecydowane na stosowanie tego typu zabezpieczenia, często poszukują odpowiedzi na pytanie kubeczek menstruacyjny: jak używać. Prawidłowa aplikacja tego produktu, polega na wysterylizowaniu go najpierw we wrzącej wodzie przez 3 do 5 minut, złożeniu, a następnie umieszczeniu wewnątrz pochwy. Kubeczek menstruacyjny, dzięki swojej konstrukcji, samodzielnie przyssie się do ścianek pochwy. Usuwanie kubeczka menstruacyjnego, również nie powinno nastręczać żadnych trudności. Wystarczy delikatnie pociągnąć za jego nóżkę, aby uwolnić zassanie i usunąć kubeczek. Po wyjęciu produkt ten należy bardzo dokładnie umyć przy pomocy ciepłej wody, a także specjalnie dobranych do tego celu preparatów. Jednym z nich może być Lunette Żel do mycia kubeczków menstruacyjnych 150 ml. Produkt ten dokładnie oczyszcza i dezynfekuje kubeczek, pozwalając na zachowanie maksymalnej higieny tego wyrobu.  Unikalna formuła żelu, zawiera wyłącznie naturalne komponenty w postaci olejków eterycznych. To wydajny i bezpieczny żel o odświeżającym zapachu. Produkt ten skutecznie czyści, dezynfekuje i zapobiega namnażaniu się bakterii na powierzchni używanego kubeczka menstruacyjnego.

 

 

 

Pokaż więcej wpisów z Październik 2020
pixel