Poradnik

Co to są parabeny? Jak rozpoznać kosmetyki bez parabenów?

Czy obawiasz się, że parabeny, które przenikają do Twojego organizmu, mogą okazać się szkodliwe? W ostatnich latach pojawiły się sugestie, że mogą one mieć działanie rakotwórcze i wywołują alergie skórne. Jeśli te doniesienia Cię niepokoją, przeczytaj kilka podstawowych informacji na temat parabenów i sprawdź, jak możesz ich unikać oraz jak znaleźć kosmetyki bez parabenów.

 

Przeczytaj więcej

Masz alergię na sztuczne barwniki? Na co zwrócić uwagę?

Alergia na sztuczne barwniki nierzadka przypadłość w obecnych czasach. Jesteśmy narażeni na jej występowanie m.in. z powodu wzmożonego uprzemysłowienia społeczeństwa. Coraz więcej osób się z tym boryka, dlatego tym bardziej nie należy dramatyzować w przypadku jej zdiagnozowania, tylko wręcz przeciwnie - wziąć sprawę w swoje ręce i nauczyć się z nią żyć. Jeśli to sztuczne barwniki Cię uczulają, to warto przyjrzeć się, które konkretnie są tego przyczyną?
Przeczytaj więcej

Alergia pokarmowa czy nietolerancja pokarmowa-jak je odróżnić?

Alergia pokarmowa i nietolerancja pokarmowa - bardzo często wyrażenia te używane są zamiennie, co nie jest właściwe. Są to bowiem dwa różne zagadnienia, odnoszące się do innych sfer działania organizmu. Ważne zatem, by umieć je rozróżnić, poznając podstawowe cechy charakteryzujące te dolegliwości.

 

Przeczytaj więcej
12
pixel