Ekologiczne sprzątanie w kuchni. Jakie środki wybrać?

2020-12-03

Ekologiczne środki do mycia naczyń i kuchni – zalety tych produktów

 

Ekologiczne sprzątanie jest nie tylko bezpieczne dla osób, przebywających w danym domu lub mieszkaniu, ale także wpływa na dobre samopoczucie zwierząt, zamieszkujących w gospodarstwie domowym. Ekologiczne środki czystości doskonale poradzą sobie z usuwaniem wszelkiego typu zanieczyszczeń, pozostawiając umyte nimi powierzchnie lśniącymi i pozbawionymi nieestetycznie wyglądających osadów. Godnym polecenia preparatem, który przyda się do codziennych porządków, jest Gold drop Eco Line Płyn do czyszczenia kuchni 750 ml. To produkt, który ułatwia szybkie i efektywne wyczyszczenie wszystkich powierzchni, zarówno tych z gresu, płyty MDF, czy kamienia naturalnego. Odpowiednio skomponowane składniki aktywne, chronią sprzątane powierzchnie przed ich uszkodzeniem, czy zarysowaniem.

 

Jakimi zaletami wyróżniają się ekologiczne płyny do mycia naczyń?

 

Codzienne zmywanie naczyń przy pomocy tradycyjnych środków, może negatywnie wpłynąć na wygląd i kondycję skóry oraz paznokci. Nadmierne przesuszenie naskórka, a także łamliwe i rozdwajające się płytki paznokciowe, to konsekwencja zawartych w tradycyjnych preparatach, drażniących związków chemicznych. Rozwiązaniem tego problemu, mogą być ekologiczne płyny do mycia naczyń. Preparaty te świetnie poradzą sobie z przypalonym tłuszczem, osadami z kawy i herbaty, a także trudnymi do usunięcia zabarwieniami na przykład z soku z buraków czy wina. Produktem, który przyda się w niejednym domu, jest Dalli Med Płyn do mycia naczyń 500 ml. To bardzo wydajny środek o skoncentrowanej formule, przeznaczony do ręcznego zmywania naczyń. Produkt ten nie zawiera żadnych syntetycznych środków zapachowych, barwników i konserwantów, dlatego też jest bardzo łagodny, nawet dla wrażliwej skóry dłoni. Proponowany przez nas ekologiczny płyn do mycia naczyń, nie powoduje podrażnień błon śluzowych, czy skóry.

 

Bezpieczne dla środowiska naturalnego płyny do naczyń

 

Osoby, które nie są w stanie zmywać naczyń w rękawiczkach, mogą zdecydować się na produkty ekologiczne, pozbawione drażniących skórę komponentów. Jednym z nich może być płyn do mycia naczyń biodegradowalny. To preparat, który nie powoduje zaburzeń ekosystemu. Wyrobem, który zalicza się do wyżej wymienionej kategorii, jest z pewnością Sonett Ekologiczny płyn do mycia naczyń nagietek 300 ml. To wyrób przeznaczony do ręcznego zmywania w wodzie, nawet o bardzo dużym stopniu twardości. Ten naturalny płyn do naczyń, znanego i cenionego producenta z Niemiec, zawiera związki powierzchniowo czynne, pozyskiwane wyłącznie z ekstraktów roślinnych. Dodatek olejku pomarańczowego, zawartego w tym produkcie, pozostawia na umytych naczyniach bardzo przyjemny, ale niezbyt intensywny zapach. Proponowany przez nas ekologiczny płyn do naczyń, marki Sonett, to silnie skoncentrowany środek, który jest bardzo wydajny w użyciu. Już 3 ml tego produktu, w pełni wystarczą do umycia naczyń, używanych przez kilkuosobową rodzinę, w ciągu tylko jednego tygodnia.

 

 

Ekologiczne tabletki do zmywarek, pozbawione syntetycznych dodatków

Nowoczesne, biodegradowalne środki czystości, przeznaczone do mycia naczyń, gwarantują nieskazitelną czystość, a także brak nieestetycznych smug i zacieków na szkle. To produkty, które nie zagrażają faunie i florze, a także są obojętne dla zwierząt domowych i bardzo małych dzieci. Osoby preferujące zmywanie naczyń przy pomocy domowych sprzętów AGD, mogą wypróbować ekologiczne tabletki do zmywarki. To produkty, które są dostępne z naturalnym zmiękczaczem wody. Odpowiedni skład każdej tabletki, gwarantuje ich pełną rozpuszczalność w wodzie, bez osadów na mytych powierzchniach. Wybierając Sonett Tabletki do zmywarki 25 sztuk z naszego sklepu internetowego, można mieć pewność, że środek ten działa nawet w niskiej temperaturze i przy bardzo krótkich programach czyszczenia naczyń.

 

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020
pixel