Jak wybrać chusteczki nawilżane dla niemowląt? które dla noworodków?

2017-01-17
Jak wybrać chusteczki nawilżane dla niemowląt? które dla noworodków?

Chusteczki nawilżane dla noworodków i niemowląt ułatwiają życie świeżo upieczonym rodzicom. Dzięki nim przewijanie staje się mniej problematyczne – nawet na spacerze, u lekarza czy w podróży możesz sprawnie oczyścić delikatną skórę maluszka. Ale kiedy wybierasz praktyczne drobiazgi dla najmłodszych pociech, zwróć uwagę na ich skład i kilka szczegółów – niezwykle istotnych dla komfortu i zdrowia Twojego „małego szczęścia”.


Chusteczki nawilżane – praktyczny drobiazg....


Bezpieczne kosmetyki dla całej rodziny!
Przyszłe mamy często zastanawiają się, czy chusteczki nawilżane to rzeczywiście dobry wybór i czy na pewno lepszy od zwykłej waty, gazy i miski z przegotowaną wodą? Jednak wygoda, jaką zapewniają chusteczki, jest bezcenna – chwalą ją nie tylko młodzi rodzice – również doświadczeni nie wyobrażają sobie bez nich życia. Przecież ruchliwym maluchom w czasie przewijania nieraz zdarza się kopnąć nóżką naczynie i oblać jego zawartością siebie i wszystko wokół. A szczególnie problematyczne są sytuacje poza domem, kiedy często nie mamy dostępu do bieżącej wody.

Nawilżane chusteczki są wilgotne, nieco śliskie w dotyku i wykonane z miękkich materiałów. Renomowani producenci wykorzystują odporne i elastyczne włókna, które nasączają specjalnymi substancjami oczyszczającymi i pielęgnującymi. Na rynku spotkać można chusteczki bezzapachowe i lekko perfumowane. 

Niektóre mamy czasem muszą rezygnować z tego nowoczesnego udogodnienia – chusteczki z nieodpowiednią zawartością mogą podrażniać delikatną skórę, a nawet prowadzić do miejscowych stanów zapalnych. W takim wypadku natychmiast przestań ich używać – zamień je na artykuły bezpieczne, które w sposób szczególny troszczą się o wrażliwą skórę niemowlęcia. W przyszłości staraj się unikać produktów, które mogą przysparzać problemów rozwijającemu się naskórkowi. Hipoalergiczne jednorazowe chusteczki o bezpiecznym składzie zapobiegają przykrym „niespodziankom”. 


Kupuj „z głową”


Młode mamy nieraz mają kłopot z wyborem właściwych chusteczek nawilżanych – pozornie artykuły nie różnią się niemal niczym – jedynie ceną i opakowaniem. Pamiętaj: zanim zdecydujesz się na produkt, przestudiuj jego skład. Artykuły pielęgnacyjne i oczyszczające dla małych pociech należy wybierać mądrze, kierując się przede wszystkim wiedzą. Przed zakupem chusteczek dla maluszka skontroluj datę ważności i sprawdź, czy nie zawierają nieodpowiednich komponentów. Szukaj produktów testowanych dermatologicznie. 

Nie wszystkie mamy wiedzą, że szkodliwe substancje zawiera, niestety, szereg produktów, również przeznaczonych dla najmłodszych odbiorców. Tymczasem skóra maleństw jest najbardziej bezbronna – bardzo cienka, podatna na uszkodzenia, chroniona w sposób zdecydowanie niewystarczający. Jej płaszcz lipidowy i gruczoły łojowe nie działają jeszcze tak skutecznie jak u starszych dzieci, nie wspominając o dorosłych. Szkodliwie składniki z kosmetyków mogą przeniknąć przez słabe bariery skóry i wraz z krwią dotrzeć do kluczowych narządów organizmu. 


Które chusteczki wybrać, których unikać?


Do uciążliwych dolegliwości, w tym odczynów alergicznych, doprowadzić mogą różnorodne substancje, m.in. parabeny, PEG i sztuczne barwniki. To składniki, które nie powinny znaleźć się w chusteczkach dla najmłodszych pociech, podobnie jak alkohol czy ftalany. Które produkty zatem są bezpieczne i z delikatnością potraktują skórę Twojego maleństwa?

Sięgnij po 
hipoalergiczne chusteczki nawilżane przeznaczone do delikatnej skóry noworodków i niemowląt, które nie zawierają niepożądanych substancji i zostały przetestowane dermatologicznie. Chusteczki najwyższej jakości nie dopuszczają do powstawania podrażnień i mają w składzie dobroczynne emolienty, które doskonale nawilżają i natłuszczają skórę oraz zabezpieczają ją przed nadmierną utratą wody i przesuszeniem.

Pamiętaj, że chusteczki nawilżane należy przechowywać w sposób prawidłowy, który zapobiegnie ich wysychaniu. Dlatego za każdym razem starannie zamykaj opakowanie, w którym je kupiłaś lub wcześniej przełóż je do pojemnika na chusteczki dla niemowląt. 
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2017
pixel