Alergia kontaktowa

Silikon - czy może być alergenem? Jak uniknąć niebezpieczeństwa?

Niepokoisz się zaobserwowanymi u siebie symptomami mogącymi świadczyć o towarzyszącej Ci alergii? Ważne, byś uważnie się im przyjrzała, rozeznała cykliczność i regularność ich występowania, i próbowała powiązać z produktami, po których owe uczuleniowe reakcje mogą wystąpić. Źródła szukaj w produktach chemicznych, kosmetykach, żywności. Mogą także uczulać mniej oczywiste elementy Twojego otoczenia. Jeśli jesteś przypadkiem, który źle reaguje na silikon, to poczuj się wyjątkowo! Takie przypadki zdarzają się niezwykle rzadko!
Przeczytaj więcej

Alergia na metale w paskach, biżuterii? Tak to możliwe...?

Alergia na metale w paskach, biżuterii? Tak to możliwe...?Alergików wśród nas wielu. Jeśli należysz do tej grupy, nie wpadaj w panikę, tylko zapoznaj się z podstawowymi regułami, które w wielu przypadkach dyktują sposób, w jaki należy postępować w codziennych sytuacjach. Grunt to posiąść wiedzę na ten temat, rozpoznać uczulające Cię substancje, żeby następnie móc ich unikać. Alergie na metale zdarza się stosunkowo często. Jak oswoić tę dolegliwość Twoim życiu? Na co uważać w domu?
Przeczytaj więcej

Czy kolorowe tkaniny mogą być bezpieczne? Co gwarantuje certyfikat Oeko – Tex Standard?

Czy kolorowe tkaniny mogą być bezpieczne? Co gwarantuje certyfikat Oeko – Tex Standard?

Zdarza się, że barwniki do ubrań powodują reakcję alergiczną u osoby, która jest na nie nadwrażliwa. Jeśli i Twoja skóra jest na tyle delikatna, że źle znosi kontakt z farbowaną odzieżą lub masz dziecko i chcesz być pewna, że kolorowe ubranka są dla niego bezpieczne, musisz zachować środki ostrożności. Przeczytaj kilka słów na ten temat. 


Przeczytaj więcej
pixel