Ekologiczne zmywanie naczyń, czyli jakie?

2020-11-19

Mycie ręczne i w zmywarkach w duchu less waste

Drugim sposobem mycia naczyń jest ręczne wykonywanie tej czynności przy zastosowaniu odpowiednio dobranych detergentów i przy rozsądnym wykorzystywaniu bieżącej wody. Coraz więcej osób, żyjących w stylu eko, wprowadza istotne zmiany w swoim gospodarstwie domowym. Pierwszą z nich jest mycie naczyń typu less waste. Dzięki temu rozwiązaniu, można zadbać o faunę i florę oraz ograniczyć jego postępującą degradację. Filozofia prowadzenia domu w duchu less waste, polega na używaniu, jak najmniej przetworzonych chemicznie i przyjaznych środowisku produktów, przeznaczonych do mycia naczyń. Ekologiczne zmywanie naczyń, sprzyja ochronie środowiska naturalnego.

Jak myć naczynia w sposób efektywny i bez degradowania fauny i flory?

Wiele osób, które pragną prowadzić dom w stylu eko i według zasad less waste, zastanawia się, czym zmywać naczynia? Odpowiedź na to pytanie jest stosunkowo prosta. Wystarczy zaopatrzyć się w dobrej jakości środki, zaliczane do chemii domowej. W przeciwieństwie do tradycyjnych tego typu preparatów, ekologiczny płyn do naczyń lub też mleczko i balsam, przeznaczone do ich oczyszczania, nie zawierają w swoim składzie żadnych chemicznych dodatków, destrukcyjnie wpływających na środowisko naturalne. Odpowiednio dobrany płyn do mycia naczyń na bazie naturalnych składników aktywnych, skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia, nie tylko z naczyń, wykonanych ze szkła lub porcelany, ale także z bogato zdobionych sztućców, czy mocno przypalonych garnków. W tym przypadku doskonale sprawdzi się wyrób marki EcoClean Nordic Płyn do mycia naczyń eucaliptus. Produkt ten jest certyfikowanym preparatem. Zawiera on kompleks starannie dobranych składników, które likwidują bakterie i sprawiają, że naczynia są idealnie czyste oraz lśniące.

Płyn do naczyń bez zapachu, który nie pozostawia osadów

Regularne stosowanie takiego wyrobu jak ekologiczny płyn do naczyń, wiąże się z zapobieganiem ryzyku podrażnienia skóry, śluzówki jamy ustnej, przełyku i żołądka, spowodowanemu przypadkowym dostaniem się do organizmu pozostałości detergentów i toksycznych związków chemicznych, zawartych w tradycyjnych tego typu produktach. Nowoczesny płyn do naczyń, który nie zawiera substancji drażniących, syntetycznych środków zapachowych, a także substancji pianotwórczych, może być stosowany również do czyszczenia naczyń, używanych przez bardzo małe dzieci. Dużym zainteresowaniem klientów cieszy się skoncentrowany płyn do mycia naczyń, dedykowany osobom o bardzo wrażliwej skórze i błonie jamy ustnej. Bio-D Hipoalergiczny płyn do mycia naczyń bezzapachowy 750 ml jest produktem, który doskonale poradzi sobie z każdym rodzajem zanieczyszczenia i z powodzeniem usunie nawet mocno przypalone sosy, a także silne zabarwienia, powstałe z buraków szpinaku, czekolady i kawy. Ten nowoczesny płyn do naczyń o naturalnym składzie jest całkowicie pozbawiony zapachu. To produkt przyjazny środowisku naturalnemu, który nie powoduje zatykania się rur kanalizacyjnych.

Ekologiczne tabletki do zmywarek – skuteczne nawet przy krótkich cyklach

Według wielu ekspertów zmywarka domowa jest w stanie dobrać odpowiednią ilość wody, jaka jest potrzebna w danym cyklu, aby skutecznie usunąć wszelkie zanieczyszczenia, osady i resztki pożywienia z używanych talerzy, sztućców i garnków. Zmywarka domowa, oprócz zasilania prądem i poboru wody, potrzebuje także specjalnie dobranych detergentów, przeznaczony do oczyszczania naczyń. Na rynku dostępnych jest wiele tradycyjnych preparatów, jednakże zawierają one szkodliwe dla organizmu sole, związki anionowe, a także drażniąco działające na skórę, przełyk i żołądek, chemikalia. Zamiast tego warto stosować ekologiczne tabletki do zmywarki. Produktem, który w 100% spełni to zadanie, jest wyrób zawierający naturalny olejek eteryczny z cytryny - Ekos ekologiczne tabletki do zmywarki 25 sztuk. Zapobiegają one powstawaniu kamienia wewnątrz zmywarki, a jednocześnie skutecznie oczyszczają naczynia, nie pozostawiając na nich nieestetycznie wyglądającego, białego osadu.

 

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020
pixel