Jakie kosmetyki powinny znaleźć się w wyprawce noworodka?

2018-03-23
Jakie kosmetyki powinny znaleźć się w wyprawce noworodka?

Skóra noworodka - nią szczególnie powinnaś się zainteresować!


Twoje dziecko ma bardzo cienką skórę i nie wytwarza dostatecznej ilości tłuszczu, który skutecznie ochroniłby przed podrażnieniami. To naturalna właściwość tego okresu jego życia. Twoim zadaniem jest zadbanie o tę sferę, zapewniając mu odpowiednią ochronę dzięki użyciu specjalnych kosmetyków. Pamiętaj jednak, żeby nie przedobrzyć! Skóra noworodka jest skłonna do podrażnień i tak naprawdę potrzebuje niezbędnego minimum! 


Bezpieczne kosmetyki w specjalnych cenachNajważniejsza jest ... pupa!
 

Ciągły kontakt z pieluszką, która jest mokra i zanieczyszczona, naraża pupę Twojego dziecka na wystąpienie odparzeń w tym miejscu. Po przewinięciu i dokładnym umyciu malucha, warto byś sięgnęła po krem ochronny i naniosła cienką warstwę na skórę. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie 
hipoelergicznego kremu przeciwko odparzeniom, który zapewni ochronę, skutecznie zapobiegając pieluszkowemu odparzeniu skóry. Ponadto wzmocni on naturalną ochronę i zneutralizuje już występujące podrażnienia. 

Dziecko w kąpieli

Jeśli zadbałaś o pupę, to warto pomyśleć o ... wieczornej kąpieli! Ta, jak wiadomo, stanowi codzienny element Waszej nowej układanki. I tu również możesz zadbać o komfort malucha. Co wybrać? Najprościej tradycyjną formę, czyli mydło. Tu powinnaś zwrócić uwagę na produkty przeznaczone dla dzieci, zawierają one bowiem substancje chroniące przed przesuszeniem - glicerynę, olejek migdałowy. Występowanie w składzie mydła substancji natłuszczających, pozwala na używanie go także do umycia włosów malucha, szczególnie jeśli nie posiada on na tym etapie zbyt bujnej czupryny. Znacznie lepszym jednak zamiennikiem mydła będzie żel, mleczko lub płyn do kąpieli - i tu też warto wybrać taki, którym umyjesz zarówno włoski dziecka, jak i całe jego ciało, czyli produkt 2w1. Jeśli decydujesz się na stosowanie dwóch rodzajów produktów, osobno do mycia ciała i do mycia głowy, pamiętaj, że szampon nie może szczypać w oczy!

Dziecko po kąpieli - to jeszcze nie koniec!

Umyty i pachnący maluch. Czy w trosce o jego dobro możesz zrobić coś jeszcze? Pewnie! Dziecko trzymane kilkanaście minut w wodzie to kolejne narażenie na przesuszenie jego delikatnej skóry. Warto nanieść na nią delikatną warstwę mleczka lub balsamu, który zapewni jej nawilżenie i elastyczność. Kosmetyk szybko się wchłonie, nie pozostawiając tłustej powłoki. Niekiedy zamiennie używa się zmiękczającej naskórek oliwki. Zgodnie jednak ze wskazaniami, najlepiej stosować ją jedynie w trakcie masażu ciała dziecka. 

Dziecko w podróży? Czemu nie!

Nie chcesz by narodzenie dziecka wywróciło Twój poukładany świat do góry nogami i sprawiło, że będziesz rezygnować z dotychczasowych sposobów wolnego czasu? To się da zrobić! Jeśli uwielbiasz podróże i przeznaczasz na nie każdą wolną chwilę, warto byś zawsze miała pod ręką 
nawilżane chusteczki. Przydają się właśnie wtedy, kiedy nie masz dostępu do wody i mydła. Dzięki swoim właściwościom, nasączeniu delikatnym lotionem i bezzapachowości, tworzą naturalną warstwę ochronną dla skóry dziecka. Nie bez znaczenia jest Twoja wygoda i bezpieczeństwo malucha, które zapewniają. Wasze podróżowanie może przybierać postać codziennych spacerów. Pamiętaj wówczas o zastosowaniu kremu do buzi, odpowiedniego dla pory roku i warunków na dworze. 
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2018
pixel