Poradnik

Co najczęściej uczula w kosmetykach do makijażu?

Co najczęściej uczula w kosmetykach do makijażu?Wrażliwa skóra najczęściej reaguje uczuleniem na substancje sztuczne i chemiczne, których pełno w dostępnych na rynku kosmetykach do makijażu. Alergię mogą jednak wywoływać także składniki zupełnie naturalne, np. wosk pszczeli. Jeśli Twoja skóra reaguje zaczerwienieniem i wysypką, a oczy łzawią, wybieraj kosmetyki hipoalergiczne – kieruj się w tym względzie jakością produktów i koniecznie czytaj ich skład.  

Przeczytaj więcej

Witaminy dla małego alergika. Czy alergiczne dziecko może zażywać preparaty witaminowe?

Witaminy dla małego alergika. Czy alergiczne dziecko może zażywać preparaty witaminowe?Eliminacja pokarmów z diety to pierwszy krok do niedoborów witamin i minerałów w organizmie. Jest jednak niezbędna w przypadku dzieci cierpiących na alergie pokarmowe. Z tego względu tak ważna jest odpowiednia suplementacja. Witamina D, wapno, żelazo, cynk, fosfor, ryboflawina – te i wiele innych składników znajduje się w preparatach witaminowych, które wzmacniają organizm małego alergika i pomagają mu walczyć z uczuleniem.
Przeczytaj więcej

Suplementy diety w alergii. Co zażywać by wspomóc organizm w walce z alergią?

Suplementy diety w alergii. Co zażywać by wspomóc organizm w walce z alergią?Osoby zmagające się z alergią muszą toczyć ciągłą walkę o prawidłowe funkcjonowanie swojego układu immunologicznego – na odporność ogromny wpływ ma kondycja przewodu pokarmowego. Błonnik, probiotyki, witaminy C i D, kwas tłuszczowy DHA – tych i wielu innych składników nie może zabraknąć w organizmie alergika. Jeśli zmagasz się z uczuleniem, a Twoja dieta nie zawsze dostarcza Ci wszystkich niezbędnych składników, suplementy diety pomogą wzmocnić Twój organizm i walczyć z alergią.
Przeczytaj więcej
12
pixel