Makijaż hipoalergiczny? Czy to możliwe?

2018-06-04
Makijaż hipoalergiczny? Czy to możliwe?
Co uczula w kosmetykach

Oczy szczypią, pieką, na skórze pojawia się rumień, staje się ona wysuszona i nadwrażliwa – jeśli masz skłonność do alergii, zapewne sytuacja taka jest Ci dobrze znana. Dostępne na rynku kosmetyki do makijażu zawierają mnóstwo uczulających substancji – nie tylko tych chemicznych, ale też tych zupełnie naturalnych. Obecne w cieniach do powiek, tuszach do rzęs, podkładach czy pomadkach substancje takie jak m.in. alkohol cynamonowy, fenol, kwas salicylowy, metyl, lanolina, a nawet wosk pszczeli, wazelina, pyłki kwiatowe, parafina czy kwasy owocowe mogą wywołać uciążliwe uczulenie. Na szczęście na rynku dostępne są także kosmetyki do makijażu hipoalergicznego – całkowicie bezpieczne dla alergika.


Bezpieczne kosmetyki w specjalnych cenach

Makijaż hipoalergiczny – czego nie zawiera


Kosmetyki od makijażu hipoalergicznego to produkty, które powstały w oparciu o szczególną recepturę – stworzoną z myślą o osobach mających skłonność do uczuleń. Przede wszystkim kosmetyki takie nie mogą zawierać sztucznych barwników, konserwantów, alkoholu, substancji zapachowych, a także wszelkiego rodzaju alergenów pochodzenia naturalnego, takich jak olejki orzechowe czy ziołowe. W rzeczywistości kosmetyki zawierające chemiczne, sztuczne składniki nie są wskazane dla żadnej skóry – nawet tej, która z alergią nigdy nie miała do czynienia. Substancje takie wysuszają skórę, przez co szybciej traci ona jędrność, starzeje się i traci swój atrakcyjny wygląd.


Nie kupuj byle czego

Jeśli chcesz wykonać makijaż hipoalergiczny, sięgnij po kosmetyki ze sprawdzonych źródeł. Jeśli na opakowaniu produktu rzekomo hipoalergicznego znajdziesz w składzie któryś z wymienionych wyżej składników, możesz go z czystym sumieniem odstawić z powrotem na półkę – słowo „hipoalergiczne” jest zapewne tylko chwytem marketingowym, który nie ma nic wspólnego z prawdą. Wybieraj kosmetyki sprawdzonych marek, takich jak Felicea czy Puro Bio. Kosmetyki do makijażu hipoalergicznego bywają dedykowane osobom z konkretną przypadłością, np. skłonnością do atopii. Pamiętaj też, że nie każdy kosmetyk hipoalergiczny będzie dobry dla każdego typu skóry skłonnej do uczuleń. Alergia jest bowiem sprawą bardzo indywidualną i czasem, choć zdarza się to rzadko, nawet kosmetyk hipoalergiczny może do pewnego stopnia uczulać. Jednak wystarczy go zmienić – nawet wybrać inny produkt tej samej marki, by zyskać oczekiwany efekt.


Objawy alergii na kosmetyki

Warto również pokreślić, jakie reakcje świadczą o uczuleniu. Jeśli zaobserwujesz u siebie swędzenie skóry, pieczenie, łzawienie oczu, wypryski i wysypki w miejscu aplikacji kosmetyku, pokrzywkę, opuchliznę oczu, zaczerwienienie, strupy, nadmierne wysuszenie i szorstkość skóry – to wszystko mogą być objawy alergii. Oczywiście nie muszą wystąpić wszystkie na raz, aby można było mówić o uczuleniu. Wystarczy, że zaobserwujesz choćby jeden z nich – to oznaka, że musisz jak najszybciej zmienić używany kosmetyk.


Wyposaż hipoalergiczną kosmetyczkę

Przy pomocy kosmetyków hipoalergicznych wykonasz pełny makijaż. Kredką do oczu, cieniem do powiek, tuszem do rzęs i konturówką wykonasz profesjonalny makijaż oczu. Natomiast jeśli chodzi o makijaż ust, nasz do wyboru całą paletę produktów: hipoalergiczne szminki do ust, konturówki, pomadki, błyszczyki i wiele innych. Oczywiście dostępy jest także hipoalergiczny puder, podkład, korektor, róż i wiele innych kosmetyków. Na co dzień i na specjalne wyjścia – z kosmetykami hipoalergicznymi możesz być piękna bez obawy o uczulenie!
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018
pixel