Alergia wziewna

Klimatyzacja - czy może być przyczyną alergii?

Klimatyzacja - czy może być przyczyną alergii? W obliczu trwającego lata, właściwie wszędzie możemy spotkać się z pomieszczeniem klimatyzowanym lub w nim przebywać. Okoliczności zawodowe - klimatyzacja w biurze, galeriach handlowych, czy nawet w samochodzie - czynią z niej naturalnie obecny wątek w życiu codziennym. Są wśród nas osoby, które niezbyt dobrze reagują na działanie tego wentylacyjnego udogodnienia. Szczególnie opornie może wyglądać adaptacja alergików do warunków pomieszczeń klimatyzowanych. Rodzi się zatem pytanie - pomaga czy uprzykrza życie? Zdrowa czy powodująca problemy zdrowotne?
Przeczytaj więcej

Wstrząs anafilaktyczny - jakie sa objawy i sposoby postępowania przy anafilaksji

Co to jest wstrząs anafilaktyczny? Wstrząs ten, inaczej zwany anafilaksją, to zagrażająca życiu reakcja nadwrażliwości organizmu na dany czynnik, np. alergen pokarmowy. W przypadku anafilaksji charakterystyczne jest szybkie pojawienie się symptomów. Jakie są objawy wstrząsu i najczęstsze powody jego wystąpienia?
Przeczytaj więcej

Nagły atak alergii. Co zrobić? Jak sobie pomóc?


Osoby uczulone, które mają już pewne doświadczenie z dokuczliwymi objawami alergii, zazwyczaj wiedzą, jak postępować w sytuacjach kryzysowych. Mogą (i powinny) przygotowywać się na różne okoliczności – alergicy szczegółowo planują podróże, czas wolny, a nawet „zwykłe” domowe czynności i wszędzie zabierają ze sobą niezbędne leki przeciwalergiczne. Może jednak zdarzyć się, że atak Cię zaskoczy, zwłaszcza jeśli nie wiedziałaś, że jesteś uczulona i gwałtowna reakcja przytrafia Ci się po raz pierwszy. Jak sobie radzić w nagłych przypadkach?
Przeczytaj więcej
pixel