Masz alergię wziewną na pierze? Na co zwrócić uwagę w domu? Co należy wymienić?

2017-02-22
Masz alergię wziewną na pierze? Na co zwrócić uwagę w domu? Co należy wymienić?
Łóżko miejscem wypoczynku i wytchnienia? Nie dla szczególnego typu alergików!

Sypialnia kojarzona jest z udaniem się na zasłużony wypoczynek po wyczerpującym dniu? Nie dla tych, którzy cierpią na nadwrażliwe reakcje na puch nierzadko będący wypełnieniem pościeli. Jeśli to w łóżku uaktywniają się alergiczne reakcje, to najczęściej podejrzenie pada na pierze lub roztocza. Choć zazwyczaj właśnie roztocza to sprawcy dolegliwości, bywa i tak, że źródło tkwi w pierzu. Dlatego warto przyjrzeć się Twojemu nocnemu kichaniu i swędzeniu skóry, by właściwie orzec jakie są tego przyczyny. Może się okazać, że to z pierzem będziesz musiała się na dobre pożegnać. Warto zrobić odpowiednie testy, by doprecyzować, co dotyczy właśnie Ciebie!
Sypialnia kojarzona jest z udaniem się na zasłużony wypoczynek po wyczerpującym dniu? Nie dla tych, którzy cierpią na nadwrażliwe reakcje na puch nierzadko będący wypełnieniem pościeli. Jeśli to w łóżku uaktywniają się alergiczne reakcje, to najczęściej podejrzenie pada na pierze lub roztocza. Choć zazwyczaj właśnie roztocza to sprawcy dolegliwości, bywa i tak, że źródło tkwi w pierzu. Dlatego warto przyjrzeć się Twojemu nocnemu kichaniu i swędzeniu skóry, by właściwie orzec jakie są tego przyczyny. Może się okazać, że to z pierzem będziesz musiała się na dobre pożegnać. Warto zrobić odpowiednie testy, by doprecyzować, co dotyczy właśnie Ciebie!Bezpieczne kosmetyki dla całej rodziny!


Pierze - uczulają te naturalne czy sztuczne?

Problem może się pojawić zarówno w przypadku styczności z pościelą wypchaną naturalnym pierzem, jak i tym sztucznym. Niegdyś bardzo często sięgano po to tradycyjne wypełnienie kołder czy poduszek z uwagi na dostarczanie przez nie dużej ilości ciepła, swoistą miękkość i przyjemne uczucie w dotyku. Obecnie, przy wzmożonej podatności na występowanie alergii, może okazać się naturalnym wrogiem dobrego odpoczynku. Co zatem możesz zrobić? To, co w przypadku każdego typu alergii. Wyeliminować z otoczenia uczulający element. Jeśli to naturalne pierze powoduje występowanie alergicznych symptomów, pozbądź się tej pościeli! Jeśli jednak to syntetyczne wypełnienie przysparza Ci problemów, zainwestuj w pościel z przeznaczeniem dla osób z taką nadwrażliwością. Zainteresuj się pokrowcami, kołdrami, poduszkami dedykowanymi osobom z alergią. Producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom, dysponując bogatą ofertą tego typu produktów. 

Czy wymiana pościeli rozwiązuje problem?

Jeśli jesteś osobą podatną na uczulenia, a najbardziej dotkliwa w swoich objawach jest styczność z pierzem, to pamiętaj, że nie wystarczy wyeliminowanie tego czynnika. Nie możesz zapomnieć o przestrzeganiu czystości. Szczególną troską powinnaś otoczyć strefę sypialni. Częste pranie to podstawa. Używaj specjalistycznych środków czystości, przeznaczonych dla alergików. Sięgaj po 
hipoalergiczny proszek do prania, zapewniający dodatkową ochronę materiałom i zabezpieczający przed przedostawaniem się drobnoustrojów. Piorąc, wybieraj tryb wysokich temperatur, bo tylko w takich warunkach masz szansę na skuteczne pozbycie się roztoczy. Dla uzyskania większej pewności, możesz udać się do pralni. Możesz tez użyć specjalnego płynu, który pomaga usuwać kurz i roztocza, najczęściej w wygodnej postaci sprayu. Nie zapominaj także o częstym wietrzeniu pomieszczeń i pościeli. W suchym środowisku nie dasz roztoczom szans na rozwój. 

Pierze czyha na alergika tylko w pościeli? Nie!

Na kontakt z naturalnym pierzem ptasim narażona jesteś również w styczności z żywym ptakiem! Jeśli marzyłaś o posiadaniu takowego w domu, to musisz się pozbyć takich pragnień. Nie dla Ciebie śpiewający kanarek, papużka, czy hodowla kur, nawet ozdobnych. Dobrze by było, gdyby ptaki nie znajdowały się w Twoim otoczeniu w trakcie codziennych spacerów, ale nie należy popadać w przesadę. To jednak jeszcze nie wszystko. Zimowa aura sprzyja noszeniu kurtek puchowych wypełnionych często naturalnym pierzem, które dostarcza dużej ilości ciepła, a przy tym jest lekkie. Takich ubrań nie powinno być w Twojej garderobie. 
Pokaż więcej wpisów z Luty 2017
pixel