Jak dbać o dłonie? Porady nie tylko dla alergika

2016-09-21
Jak dbać o dłonie? Porady nie tylko dla alergika

Podstawowe zasady pielęgnacji dłoni

Po po każdym myciu należy starannie wsmarować hipoalergiczny krem specjalnie dobrany do naszych potrzeb. Powinien być odżywczy, nawilżający, taki który pozostawi ochronny film na skórze. Dla naszej wygody dobrze by szybko się wchłaniał i nie powodował, że ręce będą śliskie i klejące, bo takiego efektu chyba nikt z nas nie lubi. Szczególną uwagę należy zwrócić na skórki przy paznokciach i poświęcić im parę sekund wcierając preparat okrężnymi ruchami. Do tego celu można stosować kosmetyki specjalnie przeznaczone do skórek i paznokci, ale w przypadku ich braku, może to być ten sam krem do rąk lub bezbarwny ochronny balsam do ust. Taki masaż dodatkowo wpłynie korzystnie na wzrost paznokci i ich jakość, gdyż w ten sposób wał paznokciowy, z którego one biorą początek, jest lepiej ukrwiony i odżywiony.

Bezpieczne kosmetyki dla całej rodziny!


Z filtrem, cz bez filtra?

Ręce najszybciej ukazują upływające lata i to, jaki tryb życia prowadzimy. Po ich wyglądzie i kondycji paznokci można ocenić stan zdrowia człowieka. Warto stosować ochronne kremy wzbogacone filtrami przeciwsłonecznymi. Wiadomym jest, że słońce przyspiesza starzenie się skóry i powstawanie zmarszczek oraz przebarwień, takich jak piegi, czy pigmentacyjne plamy wątrobowe. Powinniśmy mieć na uwadze ryzyko wystąpienia czerniaka, groźnego nowotworu, wyleczalnego jednak przy wczesnym rozpoznaniu.          Tu pamiętajmy o badaniu wszelkich podejrzanych znamion.

Jak dbać o dłonie przy pracy?

Skóra na dłoniach jest bardziej wrażliwa na uszkodzenia niż np. na twarzy, gdyż ma cieńszą warstwę tłuszczowej tkanki podskórnej. Szczególnie o swoje ręce powinny zadbać osoby pracujące w szkodliwych dla dłoni warunkach: przy kontakcie z ziemią, smarami, detergentami. Wtedy należy stosować odpowiednie, delikatne, ale skuteczne środki myjące. W czasie wykonywania wyżej wymienionych czynności zabezpieczamy skórę rękawiczkami ochronnymi. Jeżeli jesteśmy szczególnie wrażliwi, mamy skórę atopową           lub występują u nas reakcje uczuleniowe, dobrze jest wybierać rękawiczki silikonowe lub nitrylowe najlepiej bez talku, gdyż spora grupa osób jest na niego uczulona.

A teraz, gdy mamy już piękne, zdrowe dłonie  pozostaje nam jedynie zrobienie manicure najlepiej raz w tygodniu oraz wybranie bezpiecznego, sprawdzonego  lakieru, bez szkodliwych dla kondycji paznokci i naszego zdrowia związków.

Na zakończenie ciekawostka: Można już kupić przezroczyste, dające naturalny, matowy efekt, lakiery dla panów.

Co robić, aby mieć piękne i zadbane dłonie? Najlepiej nic - aby ich nie niszczyć, ale ile osób może sobie na to pozwolić??? :-)

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2016
pixel