Poradnik

Jak pielęgnować skórę alergiczną ze skłonnościami do alergii?

Zauważyłaś, że Twoja skóra źle reaguje na pewnego rodzaju kosmetyki? A może nie toleruje przemywania zwykłą, twardą wodą lub po jedzeniu złożonym z określonych składników pojawiają się na niej zaczerwienienia, wypryski lub odczuwasz swędzenie? Symptomy te mogą oznaczać, że masz do czynienia ze skórą wrażliwą lub że przejawiasz skłonności do alergii. Jeśli taką ostatecznie usłyszysz diagnozę, to czym prędzej zasięgnij języka na temat właściwej pielęgnacji!

Przeczytaj więcej

Domowe sposoby na łagodzenie objawów atopowego zapalenia skóry

Domowe sposoby na łagodzenie objawów atopowego zapalenia skóry

Atopowe zapalenie skóry to choroba, która ma, niestety tendencje do nawracania. Czasem objawy ustępują nawet na parę miesięcy, ale po przerwie znów pojawia się dotkliwy świąd skóry, któremu towarzyszą suchość i rumień. Poznaj domowe sposoby, które pomogą zapanować nad problemem. Lekarze przekonują pacjentów, że pielęgnacja skóry z AZS jest równie ważna jak leczenie. 


Przeczytaj więcej

Łóżko alergika - co trzeba wiedzieć?

Łóżko alergika - co trzeba wiedzieć?

Dostrzegasz u Twojego dziecka objawy znamionujące alergię? Szybko zdiagnozuj problem, by móc właściwie zadbać o jego dobro i zapewnić mu optymalne warunki funkcjonowaniu w domu. O jakie strefy najpilniej możesz się zatroszczyć? O sen! A sen to odpowiednio przygotowane do niego łóżko. Poznaj podstawowe zasady rządzące tą strefą!


Przeczytaj więcej
pixel